DLOUHODOBÝ INVESTIČNÍ PRODUKT („DIP“)

Momentálně pro Vás připravujeme DLOUHODOBÝ INVESTIČNÍ PRODUKT („DIP“) jehož spuštění očekáváme v dubnu 2024.

Jedná se o revoluční krok v investování na stáří - Dlouhodobý Investiční Produkt (DIP). Od 1. 1. 2024 přináší DIP zásadní změnu do českého důchodového systému, nabízející jedinečnou příležitost transformovat váš důchodový plán. Umožňuje vám nejen udržet si ve stáří životní úroveň, na kterou jste zvyklí, ale i přilepšit si k důchodu, a to i při odkládání relativně malých částek. Co je klíčové? Daňová úspora až 7 200 Kč ročně a dohled České národní banky, který zajišťuje bezpečnost regulovaného prostředí pro vaše investice.

Co je to DIP?

DIP přináší do českého trhu efektivní způsob, jak každý může posílit své finanční zázemí ve stáří. Tento nový, daňově zvýhodněný nástroj vám umožní odkládáním peněz do vhodných investičních produktů dosáhnout finančního komfortu v důchodu s daňovou úsporou až 7 200 Kč ročně. Nastartujte svou cestu k stabilní finanční budoucnosti s DIP - váš klíč k prosperitě ve stáří.

 

Principy dlouhodobého investičního produktu:

  • Ze základu daně z příjmu lze odečíst investice v rámci DIP až do 48 tisíc korun/rok s úsporou na dani až 7 200/rok.
  • Daňové zvýhodnění se týká celého vkladu do DIP od první koruny až do 4 000 Kč/měsíc (v případě „penzijka“ až částky, kterou uspoříte nad 1 700 Kč/měsíc).
  • Pro daňovou úlevu platí pravidlo „120/60“, tedy investování nejméně po dobu 10 let a výběr prostředků nejdříve v 60 letech
  • Příspěvek od zaměstnavatele až do výše 50 000 Kč/rok, z kterého zaměstnavatel neodvádí sociální a zdravotní pojištění. Veškeré příspěvky zaměstnavatele a výnosy z něj jsou osvobozené od daně z příjmů fyzických osob.

 

V případě, že by vás tato obchodní příležitost zaujala neváhejte se obrátit na nás nebo na Vašeho investičního zprostředkovatele.